حمل و نقل زمینی چیست؟

حمل و نقل زمینی یک روش حمل و نقل کالای ارزان است که عموماً برای حمل اقلام بزرگ که به زمان حساس نیستند استفاده می شود. حمل بار از طریق زمینی اغلب LTL است و بسته به محل تحویل و تحویل، سه تا 10 روز طول می کشد.

اگر حمل و نقل شما نیاز به تحویل یک شبه، سرعت بالا یا بین المللی دارد، از حمل و نقل ریلی، حمل و نقل کانتینری اقیانوسی یا حمل و نقل هوایی به عنوان جایگزین های حمل و نقل استفاده کنید تیم تولید محتوای بارکس در این مقاله قصد دارد در مورد حمل و نقل زمینی مطالب ارزشمندی را منتشر کند با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید

حمل و نقل زمینی به چه صورت است؟

حمل و نقل زمینی بار چیزی بیش از یک کامیون است که بسته را تحویل گرفته و تحویل می دهد. این در واقع شبکه‌ای از کامیون‌ها و پایانه‌ها است و این فرآیند بیش از آنچه فکر می‌کنید با Pony Express مشترک است.

هنگامی که یک جعبه یا پالت توسط یک کامیون برداشت می‌شود، تقریباً بلافاصله به پایانه‌ای می‌رود که در آنجا توسط کامیون دیگری تحویل می‌گیرد.

ترمینال چیست؟

ترمینال مانند یک انبار کوتاه مدت است که در آن کامیون ها حمل و نقل زمینی بار را تحویل می گیرند. کامیون‌ها که به عنوان «هاب حامل» شناخته می‌شوند، به بسته‌های انتقال در خطوط و مسیرهای مختلف متصل می‌شوند. همچنین ممکن است به پایانه ها به عنوان مراکز توزیع یا مراکز خدمات اشاره شود. پایانه‌ها ممکن است در فرودگاه‌ها، مراکز راه‌آهن، بندرگاه‌ها و مراکز حمل‌ونقل بار قرار داشته باشند و برای تجمیع محموله‌های وانت‌های محلی استفاده می‌شوند. کالاها در کامیون هایی که در جهت تحویل هستند مرتب می شوند. بیشتر محموله های LTL (کمتر از کامیون) سپس در مرکز توزیع مرکزی تخلیه می شوند. از آنجا، محموله برنامه ریزی شده و بر روی یک کامیون تحویل محلی بارگیری می شود (که به آن “آخرین مایل” گفته می شود). کامیون‌های تحویل محلی، محموله‌های تحویل روزانه را انجام می‌دهند – معمولاً در صبح. سپس محموله های بیرونی را بعد از ظهر جمع آوری می کنند و به ترمینال بازمی گردند.

به طور خلاصه، حمل و نقل زمینی برداشت شده و به نزدیکترین هاب ارسال می شود. از آنجا به کامیون دیگری منتقل می‌شود و به مرکز مقصد (اغلب از طریق راه‌آهن) حمل می‌شود، جایی که سپس در یک کامیون تحویل برای مایل پایانی بارگیری می‌شود.

بهترین نرخ حمل و نقل زمینی را دریافت کنید

با شبکه بزرگی از شرکت‌های حمل‌ونقل فعال در ایران و نقاط دیگر جهان، ما قیمت‌گذاری بار را برای بار کامل، حمل و نقل جزئی و خدمات LTL (کمتر از بار کامیون) به  سرتاسر دنیا ارائه می‌کنیم. شرکت‌ حمل‌ونقل بارکس در مسیرهای رفت و آمد به مقاصد محبوب ایالات متحده مانند نیویورک، فلوریدا، کالیفرنیا، آریزونا، تگزاس و همه جا تسلط دارند. امروز یک نرخ حمل و نقل زمینی با تخفیف دریافت کنید و ما نرخ حمل و نقل زمینی عالی را برای شما ارائه می دهیم، چه یک باربری تجاری یا مسکونی باشید با مجموعه ما در ارتباط باشید

هر محموله بار با بارنامه همراه است

بارنامه (BOL) اسناد استانداردی است که تمام اطلاعات مربوط به هزینه های حمل و نقل زمینی و اطلاعات حمل و نقل را در اختیار فرستنده، حامل و راننده قرار می دهد. بارنامه اجازه می دهد تا صورت حساب مناسب توسط شرکت حمل و نقل و مرکز حمل و نقل پردازش شود. همه طرفین باید یک کپی از BOL داشته باشند.

چرا اسناد بارنامه مرکز حمل و نقل زمینی مهم است؟

اگر مدارک تولید شده توسط بارکس از جمله بارنامه در هنگام تحویل به راننده ارائه نشود، شرکت حمل‌کننده نمی‌داند که نرخ حمل‌ونقل زمینی با تخفیف شدیدی را که فرستنده ذکر شده است از  بارکس دریافت کند و در عوض نرخی بدون تخفیف از فرستنده دریافت می‌کند. . در اینجا جزئیات نحوه عملکرد آن و اینکه چرا بارنامه مرکز حمل و نقل بسیار مهم است آورده شده است:

بارکس  نرخ حمل و نقل زمینی با تخفیف را با شرکت های حمل و نقل ما ترتیب می دهد
بارنامه مرکز حمل و نقل نرخ تخفیف شما را با شرکت حمل کننده تأیید می کند
بارنامه بارکس باید در زمان تحویل به حامل داده شود
اگر BOL و/یا اسناد حساب اضافی ما اصلاح شود یا استفاده نشود، شرکت حمل و نقل نمی‌داند این نرخ‌های از پیش مذاکره شده را به بارکس صورت‌حساب می‌دهد.
برای پایین نگه داشتن هزینه های حمل و نقل، اطمینان حاصل کنید که فرستنده هنگام صدور مجوز حمل بار به راننده هنگام تحویل گرفتن، فقط از بارنامه بارکس استفاده می کند.
بارنامه بارکس را می توان مستقیماً از حساب شما چاپ کرد (دستورالعمل های زیر را ببینید)
اگر BOL هنگام تحویل گرفتن به راننده ارائه نشود و نیاز به تغییر شرایط صورت‌حساب باشد، هزینه مشخصی برای بارنامه بارکس برای تغییر شرایط صورت‌حساب متحمل می‌شود.

نحوه چاپ بارنامه مرکز حمل و نقل

وقتی وارد حساب کاربری خود در barexp.com می شوید، اسناد حمل و نقل زمینی و اسناد صورتحساب شما را می توانید پیدا کنید. BOL به سفارشات تکمیل شده در برگه یا پیوند “رزروها” پیوست می شود.

همه طرف های درگیر باید یک کپی از مدارک BOL داشته باشند. بسیار مهم است که بارنامه بارکس در زمان تحویل به شرکت حمل کننده داده شود. بارنامه بارکس نرخ تخفیف شما را با شرکت حمل کننده تایید می کند.

ایمیلی از نماینده خود که حاوی پیوندی به  بارنامه بارکس و هرگونه مدارک مورد نیاز اضافی است را بررسی کنید.

اگر صورت‌حساب را مستقیماً از اپراتور دریافت کنید چه؟

این معمولاً زمانی از حمل و نقل زمینی  اتفاق می‌افتد که از بارنامه بارکس در زمان تحویل استفاده نمی‌شود، که منجر به رزرو دو برابری در دو سیستم و تغییر در نرخ حمل و نقل می‌شود. کارگزاران حمل و نقل ما به سرعت از کارهای اداری مراقبت می کنند و در صورت اطلاع، هزینه ها را به درستی برای حمل بار شما محاسبه می کنند. یک بلیط پشتیبانی باز کنید یا با بخش خدمات مشتریان ما که در سایت قرار داده شده است  تماس بگیرید و یک کپی از صورتحساب دریافتی را فکس کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *